Blog keyboard_arrow_right Blog keyboard_arrow_rightLedová Káva VS. Cold Brew Coffee - Jaký Je ..

Obrázek příspěvku: Ledová Káva VS. Cold Brew Coffee - Jaký Je Rozdíl?

Ledová Káva VS. Cold Brew Coffee - Jaký Je Rozdíl?

personaccess_time22.říjen 2019chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye1206 shlédnutí

Existuje mnoho mylných představ, pokud jde o rozdíly mezi ledovou a studenou kávou. Přemýšleli jste někdy, co odlišuje tyto dva? Pak jste na správném místě, přečtěte si, prosím, níže! Ať už si budete připravovat jakoukoliv kávu, je potřeba mít kvalitní a čerstvou kávu.

LEDOVÁ KÁVA

Tato forma kávy je ta, která převzala USA a je často spojována se jménem Starbucks a jejich širokou paletou různých ledových kávových nápojů. Aby se věci udržely jednoduché, ledová káva je jen horká vařená káva, která byla ochlazena a poté nalita na led. Přestože je horká káva obvykle vařena extra silná, aby odpovídala ředění z ledu, je nalita. Pokud nechcete vařit kávu příliš silnou na to, aby se nalila na led, skončí vám vodnatá a slabá káva, která postrádá hloubku chuti a kofeinu. Ledová káva spotřebovaná sama o sobě může být opravdu hit-nebo-miss.

Důležité je poznamenat, že ledová káva, i když je studená, je-li konzumována, je stále velmi rychle vařena (během několika minut) s vodou o teplotě přibližně 200 stupňů. To je důležité si uvědomit, protože díky této metodě vaření je ledová káva stále vysoce kyselá a může být hořká podle chuti; proto společnosti jako Starbucks utopily své ledové kávové nápoje v sirupech, mléce, cukrech a šlehačce. Kávová zrna obsahují kyseliny chlorogenové (quinic a caffeic), které jsou extrahovány a absorbovány horkou vodou při vaření kávy. To dává kávě její kyselost a její hořkou a špatnou chuť. Proto je ledová káva, jak bylo uvedeno výše, docela horká káva, která byla ochlazena a nalita na led.

STUDENÁ KÁVA 

Další forma „studené kávy“, ale metoda vaření je drasticky odlišná od ledové kávy a v důsledku toho produkuje mnohem plynulejší a chutnější kávu, která sama o sobě chutná úžasně. Metoda vaření piva za studena nahrazuje teplotu (200 stupňů ish vody) časem (24 hodin metodou STIR) a používá ke zpomalení strmé kávy buď pokojovou teplotu, nebo studenou vodu.

Pomalým namočením mleté ​​kávy v chladné vodě po dlouhou dobu chladná voda absorbuje mnohem méně těchto kyselin quinic a caffeic. Proto je váš konečný produkt o 60-65% méně kyselý než horká nebo dokonce ledová káva a výsledkem je mnohem hladší káva, která se může pochlubit vynikající chutí a stejným obsahem kofeinu jako kofein je rozpustná ve vodě. Pomalé máčení kávy také snižuje okysličení, což je nejhorší nepřítel kávy. Snížené vystavení kyslíku touto metodou vaření piva za studena drasticky zvyšuje také trvanlivost kávy.

Mnoho chlazených káv se připravuje jako koncentrát, který je třeba před konzumací zředit. Kávy na přípravu studeného nápoje připravené k pití se však staly stále populárnější, protože společnosti, jako jsou ty naše ve společnosti STIR Mobile Coffee, si po měsících testování vyžádaly dostatek času na to, aby zjistily dokonalý poměr voda-káva. Výsledkem je studený kávový produkt, který je připraven k pití přímo z láhve s vysokým obsahem kofeinu (máme také bez kofeinu), ultra hladký, pyšní se silnou chutí kávy a má nízkou kyselost. Zní to chutné a osvěžující, že?

 

 
folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Co Je Káva - Fakta, Statistiky A Účinky Kávy Na Zdraví

personAdminremove_red_eye6598bookmarkBlog

Co je káva a proč ji máme rádi? Milujeme kávu, protože jsme na ní závislí nebo protože její chemické složení má smysl pro naše tělo? Káva není příjemným zážitkem z ochutnávky pro téměř každého při prvním pokusu. Mnoho lidí prostě nenávidí chuť. Káva však ..

Jak správně připravit ledovou kávu ?

personAdminremove_red_eye3529bookmarkBlog

Jak si vyrobit studenou kávu je velmi snadný způsob, jak si doma vyrobit ledovou kávu bez stroje, abyste si ji mohli užívat po celý rok. Podívejte se na video ukazující, jak vařit studenou kávu, poté přejděte na konec tohoto příspěvku a vytiskněte recept, abyste si ho mohli ..

Espresso Vs překapávaná káva - Jaké Jsou Rozdíly?

personAdminremove_red_eye4833bookmarkBlog

Káva - je to obecný pojem, který pokrývá tolik různých nápojů. Přemýšleli jste někdy o tom, proč vaše ranní kapající káva ze stroje doma chutná a vypadá úplně jinak, než espresso, které si objednáte v kavárně? Nejsi sám! Jak se ukázalo, espresso a kapající káva jsou ..

Výhody A Nevýhody Pití Kávy - Zdravotní Přínosy A Rizika Konzumace Kávy

personAdminremove_red_eye4526bookmarkBlog

Když jsem byl mladší, pil jsem hodně kávy, myslím hodně. Ne moc šálků, slabé kapání, které byste dostali do kaváren, nikdy jsem nemohl pít ty věci. Dokonce i v práci byl kapací stroj obsluhován lidmi, kteří potřebovali čaj, a nikoli kávu, takže jsem si musel vyrobit svůj ..

Top 10 zemí produkujících kávu

personLukas Tobolakremove_red_eye1389bookmarkBlog

1. Brazílie Objevuje se vám Brazílie při diskusi o nejlepší dostupné kávě? Podle většiny milovníků kávy káva vyráběná v Brazílii chutná úžasně. Výroba kávy v Brazílii činí přibližně 54 milionů sáčků ročně. Brazílie se na tomto výrobním seznamu hlásí již ..

Příprava kávy

personJaSuEditorremove_red_eye776languagefullcup.cz

Příprava a prodej kávy se stal velice dobrým a výnosným bussinessem. Nasvětových trzích, ale i u nás najdeme nepřeberné množství a druhů aznaček kávy. Tyto značky a druhy káv lze zakoupit v mnohavariantách, kde se prakticky meze nekladou. Zrnková káva mletá a nemletá, různé ..

Etiopská káva

personJaSuEditorremove_red_eye779languagefullcup.cz

Než se vůbec začneme bavit na téma etiopská káva, je důležité si uvědomit, že se jedná o téma tak obsáhlé, jakobychom chtěli zobecnit například vodní živočichy. Rozmanitost typů a druhů je tak veliká, že v článku stihneme zmínit pouze obecně platné a známé ..

Káva - Trendy v podávání nápojů se mění

personJaSuEditorremove_red_eye1036languagefullcup.cz

Chuť kávy, to je dotek exotických dálek, jejichž vzdálenost si vzhledem k tomu, jak je u nás káva oblíbená a rozšířená, už ani neuvědomujeme. Na „kafíčko“ si rádi zajdou jak staří, tak mladí. Káva prostě „jede“. Trendy v podávání kávy – ať už teplé nebo ..

ŠÁLEK KÁVY PRO ZDRAVÍ

personRedakceremove_red_eye523languageegastronomie.cz

Nevím jak vy, ale já když ráno vstanu z postele, jediné co potřebuju je pusu na dobré ráno od mé drahé polovičky a hned po ní hrnek dobré kávy. Těžko říct, jestli je to jen obyčejný ranní rituál, nebo už závislost. Kávu prostě miluji a musím ji mít několikrát denně. ..

Cibetková káva

personRedakceremove_red_eye445languageegastronomie.cz

Mnoho z nás o cibetkové kávě ani neslyšelo. Není se taky čemu divit, protože cibetkovou kávu jen tak neseženete, v klasických prodejnách se neprodává a je velice drahá a tak si ji může dovolit skutečně jen malé množství milovníků kávy. Každý z nás by ale měl kávu ..